Bohaté zastoupení waldorfských škol v Evropě i ve světě a obdobný základ jejich učebních plánů nabízí široké možnosti spolupráce.

Mnoho kontaktů s učiteli zahraničních waldorfských škol bylo také navázáno v průběhu vzdělávacích seminářů pod vedením zahraničních lektorů, a také na řadě stáží našich učitelů v zahraničních školách. Do školy pravidelně přijíždějí zkušení zahraniční waldorfští učitelé na týdny metodické podpory. S řadou škol spolupracujeme i při zajištění individuálních stáží našich studentů v zahraničních školách.

Jsme členem Evropské rady waldorfských škol, sdružující více než 500 škol ze 17 zemí.

Waldorfské lyceum v Praze si tak postupně vytváří předpoklady být skutečně „evropskou“ školou, propojenou s řadou zahraničních škol, umožňující studentské i učitelské stáže a studijní pobyty a spolupracující na společných evropských projektech.