Tiskové zprávy

Ilustrativní obrázek příspěvku

Představení magazínu Waldorf Display – Waldorfské lyceum Praha

Vážení novináři,

rádi bychom vás informovali, že jsme před nějakým časem začali vytvářet magazín o waldorfském vzdělávání s názvem Waldorf Display, na webu waldorfdisplay.cz, a nyní na něm najdete řadu článků věnovaných waldorfské pedagogice viděné očima ne(příliš) zasvěceného laika.

Jde o společný projekt Jitky Polanské, která se jako redaktorka informačního centra EDUin od roku 2017 zabývá vzděláváním, a ředitele Waldorfského lycea Praha Ivana Smolky. Autoři projektu se sešli v představě, že o waldorfském vzdělávání toho zatím česká širší veřejnost málo ví a že by bylo dobré je prezentovat způsobem, který bude srozumitelný i lidem mimo waldorfskou komunitu a který bude odpovídat na otázky, které si klade vnější pozorovatel. Třetím členem týmu WD je Jiří Procházka, který web vytvořil a technicky spravuje. Kromě webu jsme také založili stejnojmennou stránku na Facebooku.

Našim cílem je popisovat a rozebírat waldorfskou realitu běžnými novinářskými postupy. Cílovými skupinami jsou waldorfská i newaldorfská veřejnost, učitelé jiných škol, členové samospráv (zřizovatelé) i média.

Online magazín vzalo pod svá křídla Waldorfské lyceum v Praze, které i díky laskavosti a otevřenosti členů pedagogického sboru poskytlo novinářce zázemí a informace. Nejvíc textů se tedy týká právě výuky na lyceu, ale akční rádius rozšiřujeme postupně i na jiné školy a jiné stupně vzdělávání.

Na web jsme také převedli texty, které vznikly pro magazín EDUinu Rodiče vítáni, později přejmenovaný na EDUzín. EDUzín také nadále přebírá většinu článků, které vznikají pro Waldorf Display.

Magazín si můžete prohlédnout na www.waldorfdisplay.cz, budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu, náměty a připomínky. Pište na nebo , případně volejte Jitce Polanské na .

 

Zde je několik vybraných článků:

  1. https://waldorfdisplay.cz/nesnazit-se-je-naucit-vse-co-vim-to-je-zlate-pravidlo-rika-ucitelka-cestiny-na-lyceu/
  2. https://waldorfdisplay.cz/misto-povelu-rikanky-misto-aktivit-ritualy-waldorfska-skolka-velebi-rad-a-uceni-pres-smysly/
  3. https://waldorfdisplay.cz/pevecky-sbor-jako-povinny-predmet-lehce-znudeni-zaci-prekvapive-vysledky/
  4. https://waldorfdisplay.cz/mame-bud-gymnazia-nebo-odborne-skoly-chybi-skoly-pro-21-stoleti-rika-ivan-smolka/

 

 

Tým Waldorf Display
Jitka Polanská, Ivan Smolka, Jiří Procházka

Ilustrativní obrázek příspěvku

Podpořte umělecký projekt absolventů waldorfského lycea

Bývalí studenti Waldorfského lycea, kteří se od září 2015 zapojili do eurytmického projektu Flow – Promluv pohybem, se v červnu 2016 chystají na mezinárodní turné.

Praha 4. dubna 2016 – Eurytmická skupina Flow vznikla z absolventů waldorfského lycea; někteří z nich z eurytmie v roce 2014 i maturovali.

Ilustrativní obrázek příspěvku

Studenti Waldorfského lycea pořádají eurytmické vystoupení

Studenti druhého a třetího ročníku představí svou několikaměsíční práci na eurytmickém pojetí hudebních skladeb světoznámých skladatelů a svých vlastních literárních textů.

Zveme vás na eurytmické vystoupení, které se koná ve čtvrtek 7. 5. od 18.00 v Salesiánském divadle v Kobylisích. Uvidíte ztvárnění hudebních skladeb od J. Brahmse, S. Rachmaninova, L. van Beethovena a F. Chopina a literárních textů, které sepsali sami studenti.

Eurytmické vystoupení v Praze je pomyslnou generální zkouškou před odjezdem na mezinárodní eurytmický festival v německém Witten-Annen, kterého se studenti pražského Waldorfského lycea budou účastnit již po čtvrté a na němž v předchozích letech zaznamenali velký úspěch.

DSC_1825_a

TZ_Waldlyceum_150504_Eurytmické vystoupení