Diskuze o podobě přijímacího řízení

Ministerstvo školství letos umožnilo školám, že nemusí v rámci přijímacího řízení do 1. ročníku psát státní testy z českého jazyka a z matematiky, nebo si mohu zvolit, jakou váhu jim přisoudí. Pro naši školu se tak opět po několika letech otevřela možnost vybrat si uchazeče podle svého profilu, a ne z větší části podle češtiny a matematiky. Otevřela se i obecnější diskuze o podobě státních testů a celém pojetí přijímacího řízení. Této diskuze jsme se aktivně účastnili, některé výstupy můžete najít pod následujícími odkazy.

„Možnost vlastních přijímacích zkoušek určitě využijeme. Pro nás je to naprosto zásadní, jednotné přijímačky nás převálcovaly. Jsme vyprofilovaná škola, chceme rozvíjet děti celostně, v celém spektru, a k tomu si je potřebujeme vybrat. Potřebujeme děti, které baví objevovat.”