Ilustrativní obrázek příspěvku

Bojovka pro sedmáky

V noci z 10. na 11. října 2016 jsme jako druhý ročník Waldorfského lycea uspořádali noční bojovku pro sedmou třídu na vedlejší speciální škole. Rozhodli jsme se, že toto téma vezmeme trochu temnějším způsobem a jako celý motiv naší noční etapy jsme zvolili ohrožení lidstva ztrátou světla.

Těžko říct, jestli se z našich původních plánů velkých plamenných ohňostrojů a řvoucích obětí topících se v kotlích zkázy vyklubalo opravdu to, v co jsme doufali, ale na naší obranu si myslím, že ačkoliv naše megalomanské plány možná nenabyly svého původního záměru, večer se velmi vydařil a i sedmáci na tento zážitek budou dlouho a rádi vzpomínat.

Inu, na přípravu jsme měli docela dost času. S nápadem za námi přišla paní učitelka Chotěborská někdy v polovině září a už tenkrát jsme dali vzniknout malé, asi devítičlenné skupině. Nejdéle nám však trvalo dát dohromady, o co vlastně v bojovce půjde, kolik uděláme stanovišť a jaká bude motivace pro sedmáky, aby do toho šli s nadšením. Domluvili jsme se nakonec na čarodějích.

Sedmákům jsme připravili strastiplnou cestu Milíčovským lesem na Hájích, při které potkali několik zvláštních osob, které pro ně měli několik úkolů. Přes chemické pokusy, hledání ztracených slov a prolézání velkými pavučinami se museli dostat až na závěr, kde na ně čekaly zakleté bytosti, připravené uzmout tomuto světu světlo a teplo navždy. Děti se ale nevzdaly, měly za úkol najít co nejrychleji několik vzácných polodrahokamů v kotli s hutnou, páchnoucí tekutinou, o které nikdo z nich nechtěl vědět, co je, a která by snad mohla mít pracovní název: „Co dům dal“.

Nakonec pomocí protikletby všechny zlé duchy děti vyhnaly z tohoto světa a pospíchaly zpátky do školy na noční hody. Po úklidu jsme se k nim přidali i my, šťastní a spokojení.

Děkujeme paní učitelce Chotěborské za možnost něco takového připravit a za volnou ruku, kterou jsme v přípravě této noční akce měli.

Budeme na to rádi vzpomínat.

student 2. ročníku