Den poezie – žádný člověk není ostrov

V posledním listopadovém týdnu se na opatovském sídlišti začaly objevovat letáčky. Báseň na nich lákala k navštívení dne poezie v místní milé kavárně Mezi domy (a vybízela k vlastní tvorbě básní).

U letáků to chvíli zůstalo, ale v pondělí 28. 11. 2016, kdy se měl den poezie uskutečnit, jsme se  rozeběhli po škole s osobními pozvánkami pro jednotlivce. Každý student či učitel dostal (nebo později našel na oblečení) kolíček s krátkou básní a časem konání akce.

Před zahájením akce jsme museli doladit ještě poslední detaily-příprava pódia, docvičení zhudebněné poezie a vyvěšení autorských básní před kavárničkou.

V našich představách přišli hosté přesně ve dvě hodiny, my jsme je u dveří obdarovali vzkazem z láhve v podobě autorské básně a zpěvník s písněmi, které budeme zpívat.

A jak to vypadalo doopravdy?

Do kavárny jsme se dostali o mnoho později než jsme původně předpokládali. Tudíž se nám nacvičování protáhlo a hosté již přicházeli.

Z tohoto důvodu jsme roznášeli básně v lahvích po kavárně, což způsobilo všeobecný zmatek.

Zpěvníky zůstaly opuštěně ležet na stole.

Samotné vystoupení již probíhalo celkem plynule: někteří žáci recitovali básně a v mezičasech jsme zpívali zhudebněnou poezii od českých písničkářů.

Nakonec svou básnickou tvorbu měli možnost představit i hosté z publika. Atmosféra celé akce byla velice příjemná, za což můžeme děkovat také útulnému prostoru.

Ukázky studentských básní (PDF)