Koncert sboru 2. ročníku

Přijměte prosím srdečné pozvání na výjimečný koncert, který se uskuteční v pondělí 24. dubna 2017 od 19:00 v kostele U Salvátora (Salvátorská 1, Staré Město).

V běhu školního roku 2016/2017 nacvičili studenti 2. ročníku SŠ – Waldorfského lycea v Praze převážnou část Dvořákovy Mše D-dur (Op. 86), známé též jako „Lužanská“. V rámci přípravy se věnovali skladbě nejen na pravidelných týdenních zkouškách, ale také na lednovém hudebním soustředění, které proběhlo v mateřské školce ve Slušticích u Prahy. Skladba zazní ve své původní verzi komponované pro smíšený sbor, sóla a varhany. Varhanního doprovodu se ujme Jonáš Starý, student Konzervatoře Jana Deyla a rovněž absolvent naší školy.
V průběhu večera zazní též několik drobnějších skladeb z 20. století, se kterými kromě studentů 2. ročníku vystoupí také Collegium musica a sbor učitelů, rodičů a přátel školy.
Vstupné je již tradičně dobrovolné.

Těšíme se na viděnou a přejeme naplněné prožití Velikonoc
Tsira Jirout a Ondřej Ševčík