Důležitá oznámení

Výroční zpráva 2022/23

Publikovali jsme výroční zprávu o činnosti školy za minulý školní rok. Naleznete v ní povinně zveřejňované informace, např. přehled činností, údaje o organizaci a aktivitách školy ale i něco navíc.

Koncert 3. ročníku

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na koncert studentů 3. ročníku, který se uskuteční 26. září 2023 od 19:30, a to (poněkud neobvykle) v Kostele Panny Marie Vítězné (Karmelitská 9, Praha 1) známém též jako Kostel Pražského Jezulátka.

Těšit se můžete především na téměř neznámou Glagolskou mši od Josefa Bohuslava Foerstera, oslavný hymnus Antona Brucknera Ecce sacerdos magnusPater Noster z oratoria Christus Franze Liszta. Hudebně nás již tradičně doprovodí varhaník MgA. Martin Moudrý, nově pak dvojice pozounistů ze ZUŠ Lounských. Vystoupení jsme doplnili ještě několika drobnějšími střípky z práce v 1. ročníku.

Kromě studentů 3. ročníku vystoupí také vokální ansámbl Collegium musica, který doplní převážně romantický repertoár současnějšími tóny, jež k uchu patronky všech hudebníků v podobě Hymnu ke sv. Cecilii vyslal Benjamin Britten.

Společně se studenty se těšíme na viděnou

Ondřej Ševčík, Filip Vosáhlo a Tsira Jirout

Zahájení školního roku

Školní rok společně zahájíme ve čtvrtek 1. září v 8.30 v aule. Zváni jsou také absolventi a rodiče.
Těšíme se na vás a přejeme úspěšný školní rok!

Den otevřených dveří 16. 2. 2022

Ve středu 16. 2. 2022 se koná Den otevřených dveří.

Ráno od 8 do 10 hod se můžete zúčastnit tzv. hlavního vyučování – epochy. Tentokrát můžete navštívit epochu matematiky, kulturní epochu, ekonomii nebo chemii. Přijďte prosím včas, počet návštěvníků je omezen na 100 lidí. Žádné potvrzení o testování není potřeba, rodiče se mohou přijít podívat také. Po celou dobu návštěvy školy mějte prosím nasazený respirátor.

Od 10 do 11 hodin následuje informační schůzka, na níž se dozvíte vše o studiu na naší škole a o přijímacím řízení.

Potom můžete navštívit další vyučování.

Pro ty, kdo se nebudou moci zúčastnit dopoledního programu, se koná informační schůzka o studiu od 17 do 18 hodin.

Během dne otevřených dveří je také možné osobně odevzdat přihlášku ke studiu v kanceláři.

Den otevřených dveří 12. 1. 2022

Ve středu 12. 1. 2022 se koná Den otevřených dveří.

Od 8 do 10 hodin se uchazeči (bez rodičů) mohou osobně účastnit vyučování. Podmínkou vstupu do školy je potvrzení o negativním testu (stačí potvrzení základní školy z pondělního plošného testování), popř. certifikát o očkování či prodělání nemoci. Vzhledem k nutné kontrole těchto potvrzení přijďte prosím nejpozději do 7.40 hodin. Uchazeči bez potvrzení si mohou přinést svůj samotest, který si provedou ráno při příchodu před námi, nebo si budou moci koupit samotest od nás a provést ho před námi (v těchto případech přijďte nejpozději v 7.25).

Po celou dobu pobytu ve škole (i ve třídách) musí mít uchazeči nasazený respirátor nebo nanoroušku.

Odpoledne v 17 hodin proběhne online povídání o škole pro uchazeče i jejich rodiče. Instrukce pro připojení ke schůzce naleznete na stránce Navštivte nás.

Den otevřených dveří 30. 11. 2021

V úterý 30. 11. 2021 se koná Den otevřených dveří.

Od 8 do 10 hodin se uchazeči (bez rodičů) mohou osobně účastnit vyučování. Podmínkou vstupu do školy je potvrzení o negativním testu (stačí potvrzení základní školy z pondělního plošného testování), popř. certifikát o očkování. Vzhledem k nutné kontrole těchto potvrzení přijďte prosím nejpozději do 7:45 hodin. Uchazeči bez potvrzení si mohou přinést svůj samotest, který si provedou ráno při příchodu před námi, nebo si budou moci koupit samotest od nás a provést ho před námi (v těchto případech přijďte nejpozději v 7:30).

Odpoledne v 17 hodin proběhne online povídání o škole pro uchazeče i jejich rodiče. Instrukce pro připojení ke schůzce naleznete na stránce Navštivte nás.