Studijní cesta do Nizozemska a Belgie

Pod vedením učitelky dějin umění, Evy Drgoňové, se studenti 3. ročníku vydali na cestu za uměním do Nizozemí a Belgie. Navštívili několik muzeí, například Van Gogh Museum, Rijksmuseum a Stedelijkmuseum v Amsterdamu, Muzeum J. A. Komenského v Naardenu a Groeningemuseum v Bruggách. V muzeích byla stěžejní činností studentů kresba vybraných děl a reflexe jejich nálad. Výklad učitelů doplňovaly referáty studentů. Také v jednotlivých městech byli studenti našimi průvodci. Kromě umění jsme si užili jízdu na kole v největším národním parku v Nizozemsku, kterého povaha krajiny připomínala mořské dno. Nelze opomenout chvíle odpočinku na plážích. Vyvrcholením uměleckých zážitků byla performance v Stedelijkmuseu, která významně ovlivnila naše vnímání současného umění.

Naše trasa na mapě

Radovan Daniel,
třídní učitel 3. ročníku