Waldorfské lyceum na vlnách rádia Prokop

Přijměte pozvání na další večer vážné hudby s komentářem naších studentů. Uslyšíte skladby od mistrů období baroka a 20. století, které jste mohli živě slyšet na únorovém koncertu studentů lycea. Klára Petránková uvede klavírní koncert d moll 1. větu od J. S. Bacha s krátkým představením jeho osobností a tohoto díla. Štěpán Horák Vám přiblíží skladbu „Miserere mei Deus“ od Gregoria Allegriho. Kryštof Hlavnička Vám velmi stručně (u něj je to jistota) představí skladatele Olivera Messiaena a jeho skladbu „O sacrum convivium“.

V úterý 28. 4. 2020 ve 20.00 na internetovém streamu rádia Prokop www.prokopradio.cz.

Rádio Prokop provozuje základní waldorfská škola Praha Jinonice od 24. 3. 2020. Dá se „naladit“ na internetu, tedy na počítači, tabletu, telefonu případně přijímači s podporou internetových rádií. Hlavním impulsem školního rádia je pomoci zmírnit sociální odloučení po uzavírce škol a přispět další formu „distanční výuky“.

V rádiu jsme měli již několik vstupů, případné další najdete v programu. Pořady se reprízují a některé najdete také v archivu.