Pozvánka na koncert

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na další koncert v Chrámu u Salvátora (evangelická farnost, Salvátorská ulice 1045/1, 110 00 Praha 1), který se uskuteční ve středu 8. února 2023 od 19:30. Tentokrát vystoupí hned tři třídy (2. – 4. ročník Waldorfského lycea v Praze) i vokální ansámbl Collegium Musica.

Jak prosili Beránka Božího o smilování Antonio Lotti a o čtvrt tisíciletí později i Paul Hindemith?

Jak uchopili centrální křesťanskou modlitbu – Otčenáš – Franz Liszt a Igor Stravinskij?

A jak se Benjamin Britten poklonil sv. Cecílii, patronce všech hudebníků?

Těšit se můžete na opravdu pestrý program složený z drobnějších kusů hudby barokní, romantické i současné.

Antonio Lotti: Missa Brevis

Franz Liszt: Pater Noster z oratoria Christus (1866)

Igor Stravinskij: Pater Noster, K046 (1926)

Benjamin Britten: Hymn to St. Cecilia, Op. 27 (1942) – 1. Tranquillo e comodo; 2. Vivace

Paul Hindemith: Agnus Dei ze Mše pro smíšený sbor a capella (1963)

Součástí koncertu bude také světová premiéra kontrabasového duetu, který vznikl jako součást ročníkové práce mladého nadějného autora Tomáše Jansena, jednoho z nástrojů se chopí sám autor a druhého absolvent naší školy Matyáš Polák.

Vstupné je dobrovolné, výtěžkem podpoříte hudební život školy i konání dalších koncertů.

Těšíme se na viděnou!

Ondřej Ševčík, Filip Vosáhlo a Tsira Jirout