Adaptační kurs 2016

„Tantum ergo sacramentum“, středověký latinský hymnus se ozýval rozvalinami hradu Frýdštejn během adaptačního kurzu studentů prvního ročníku waldorfského lycea. První dny školy totiž studenti nestrávili v lavicích, ale v malebném prostředí Malé Skály na pomezí Českého ráje. Ubytování pod hradem Vranov, s výhledem na hrad Frýdštejn, s celodenním procházkou k hradu Zbirohy, pro vytrvalé i objížďka ke skalnímu hrádku Drábovna – to vše tvořilo kolorit výprav právě se poznávající družiny nových studentů. Túry, zpěv, táborák, sport, pozorování přírody, poezie, eurytmie, kreslení, koupání, brodění řeky – smyslem toho všeho bylo poznat se a vzájemně se na sebe naladit, a to i s pomocí a doprovodem místního maloskalského genia loci. Podařilo se – atmosféra byla dobrá, počasí přálo, mezi studenty to plynulo. Do školních lavic se vracíme nejen jako součet jednotlivců. Obohaceni o společnou zkušenost na nás teď čekají nové úkoly…

Peter Úll
třídní 1. ročníku