Pozvánka na prezentace ročníkových prací

Rádi bychom Vás za celý 3. ročník pozvali na prezentace ročníkových prací, které se odehrají v úterý 25. a ve středu 26. června.

V úterý nám pomohou celou událost zahájit prváci sborovým zpěvem (od 10.10), po nich budou následovat čtyři bloky prezentací, obědová pauza bude po druhém z nich (12.35-13.15). Na konci úterního programu budete moct zhlédnout ukázku z divadelní tvorby 2. ročníku, který pracoval na Shakespearově hře Hamlet (15.45).

Ve středu Vás pak čeká zahájení dne formou prezentace istanbulského výjezdu (již od 9.45) a následně po krátké přestávce druhá polovina samotných prezentací. Celkově půjde o pět bloků s předpokládaným koncem v 16.15.

Událost je samozřejmě veřejně přístupná, zváni jsou rodiče, bývalí studenti a kolegové i jacíkoliv další přátelé školy.

Těšíme se na vás!

Matouš Černý a Lenka Kapsová, třídní učitelé třetího ročníku

Pozvánka na koncert 19.6.2024

Vážení přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na koncert v kostele Nejsvětějšího Salvátora (Křižovnická 1040/4, Staré Město), který se uskuteční 19. června 2024 od 19:00. Zazní mše D dur („Lužanská“), op. 86 Antonína Dvořáka.

Koncert bude výsledkem snahy studentů vícero pražských škol. V čele celého počinu stojí dva absolventi lycea Matyáš Vonz a Kryštof Seleši, kteří před třemi lety založili a společně vedou pěvecký sbor SPJEFF. Dále účinkují studenti druhého ročníku waldorfského lycea v Praze, sbor konzervatoře Jaroslava Ježka a orchestr SPJEFF.

Vaší návštěvou mimo jiné podpoříte vzdělávání dětí ve válečných oblastech.

Těšíme se na viděnou!

Tsira Jirout, Filip Vosáhlo, Ondřej Ševčík

Pozvánka na Lužanskou mši

Rozhovor s Filipem Gundlachem

Rozhovor s panem učitelem Filipem Gundlachem si můžete přešíst v EUDzínu:

Egyptského boha mohou namalovat v pop artovém stylu, musí to ale dávat smysl, říká učitel výtvarné výchovy – EDUzín – Magazín o vzdělávání (eduzin.cz)

EU sóla 3. ročníku

Ve čtvrtek 23. 5. žáci 3. ročníku slavnostně ukončili tříletou výuku předmětu eurytmie ukázkou svých sól, na kterých pracovali několik měsíců. Vystoupení proběhlo v prostoru H55 v Hloubětíně.

Třeťáci publiku přinesli různorodý a rozmanitý program – k zhlédnutí byly básně humorné i vážné, autorů domácích (včetně autorských básní studentů) i zahraničních. Každý předvedl a ukázal ve své básni také kousek sebe – i proto to byl program tak krásný a jedinečný. Mluveným slovem nás doprovázel Lukáš Houdek.

Děkujeme všem zůčastněným – na scéně i v publiku! Při setkání ve společném prostoru vznikla atmosféra sdílení prožitků a vzájemnosti, v níž mohl eurytmický pohyb ožít a být prožitý na obou stranách.

Vystoupení v Městské knihovně

Dne 24. 4. se v Městské knihovně konala dvě eurytmická vystoupení pražských lyceánů.

Žáci druhého, třetího a čtvrtého ročníku přinesli publiku pestrý program sestávající z eurytmického provedení hudebních skladeb i básní nejrůznějšího druhu – humorných i vážných, skupinových i sólových.

Druháci ukázali skupinové kousky, se kterými za pár dní pojedou na mezinárodní eurytmický festival ve Witten Annen. Třeťáci přinesli na pódium společné skladby, ale také dvě sólová ztvárnéní básní, na kterých si zkoušeli první kroky směrem k samostatné práci v eurytmii.

A čtvrtáci předvedli svá maturitní sóla, jakož i krátký, ale náročný eurytmický hudebně-poetický program.

Polední vystoupení bylo určeno převážně žákům waldorfských škol. Svou přítomností nás potěšili žáci waldorfských škol z Prahy, ale také z Písku, Karlových Varů, Plzně, Pardubic či Brna, což si velice vážíme! Doufáme, že si naši mladí návštěvníci z vystoupení odnesli hezké zážitky a inspirace pro další eurytmickou práci.

Večerní vystoupení bylo určeno široké veřejnosti. Věříme, že vystoupení bylo hezkým zážitkem jak pro diváky, tak pro účinkující.

Program 24. 4. 2024

1. J. S. Bach (1685 – 1750) – Toccata d moll, BWV 565 (3.r.)

2. R. Kipling (1865 – 1936) Když (maturitní sólo, 4.r.)

3. J. Svobodová (*2004) – Vážka (maturitní sólo, 4.r.)

4. H. Eller (1887 – 1970) – The Bells/Kellad (3.r.)

5. R. M. Rilke (1875 – 1926) – Sonet č. 26, ze sbírky Sonety Orfeovi (maturitní sólo, 4.r.)

6. M. Stupková (*2002) – Autoportrét (maturitní sólo, 4.r.)

7. A. Sulima – Suryn (1952–1998) – Haiku místní (4.r.)

8. B. Martinů (1890 – 1959) – Variace na slovenskou lidovou píseň, Téma (4.r.)

9. H. Domin (1912 – 2006) – Prosba (4.r.)

10. B. Martinů (1890 – 1959) – Variace na slovenskou lidovou píseň, 2. variace (4.r.)

11. J. Skácel (1922 – 1989) – Uspávanka s Hokusajem (úryvek) (sólo, 3.r.)

12. M. Gajdová (*2007) – Z lavic do lavic (2.r.)

13. J. Vrchlický (1853 – 1912) – Apostrofa (2.r.)

14. E. Frynta (1923 – 1975) – Angličané (sólo, 3.r.)

15. A. Dvořák (1841 – 1904) – Rondo g-moll, Op. 94, B171 (2.r.)